user analytics
Znajd nas w Google+

Kategorie

Koszyk  

Brak produktów

Wysyłka 0,00 zł
Suma 0,00 zł

KONTAKT


  399 275 375
  biuro@delf.biz.pl

eBiuletyn-Newsletter

FireFox 11 a brak możliwości edycji krótkiego opisu na...


0 Komentarz
2012-04-18 17:54:38
 

Po aktualizacji Firefoxa do wersji 11 niestety pojawia się problem z poprawnym wyświetlanie oraz edycją krótkiego opisu produktu w czasie edycji lub dodawanie produktu.

 

Problem ten wynika z tego, iż w Preście jest zaimplementowana starsza wersja edytora WYSWIG - czyli TINYMCE, który nie jest zgodny z najnowszym FireFoxem (albo na odwrót jak kto woli)


Rozwiązaniem problemu jest aktualizacja używanego przez prestę edytora tiny_mc do najnowszej wersji czyli 3.4.9.


1. Pobrać archiwum

 

DOWNLOAD -  TINY_MC DLA PRESTASHOP 1.4


2. Rozpakować


3. Po rozpakowaniu archiwum należy podmienić pliki

 - katalog z archiwum tiny_mce przenieść do katalogu /js znajdującego się w głownym katalogu sklepu - jedak w katalogu tym znajduje się już katalog tiny_mce, ktoremu należy wcześniej zmienić nazwę na tiny_mce_old a następnie przenieść katalog z archiwum. UWAGA - nie nadpisujemy poprzednich wersji edytora


- z katalogu archiwum przenosimy plik tinymce.inc.js do katalogu katalogu /js znajdującego się w głownym katalogu sklepu -  UWAGA - w katalogu /js znajduje się, już plik tinymce.inc.js, któremu wcześniej należy zmienić nazwę na tinymce.inc_old.js a następnie przenieść plik z archiwum.


 Plik
tinymce.inc.js jest głownym plikiem odpowiedzilnym w preście za konfigurację edytora WYSWIG i tu mała uwaga - może się zdażyć, że w zależności od konfiguracji presty lub używanej templetki może wystąpić problem z poprawnym wyświetleniem edytora. Może to być spowodowane specyficznymi ustawieniami dotyczącymi używanego przez tiny_mc "skina/templetki" dlatego w pliku tinymce.inc.js należy ustawić poprawny "skin"

 

Linia 4: skin:"default", - przykładowy domyślny wpis 

 


Po zakończeniu w/w czynności nalezy profilaktycznie wyczyścić cache presty i od tej pory cieszymy się możliwością normalnej pracy przy obsłudze sklepu używając Firefoxa  ver.11 

 

 

 
0 Komentarz